Összefoglalás

iDevice ikon
A Művészettörténet I. című tananyagban az őskori alkotásoktól jutottunk el a középkori művészetig, a magyarországi reneszánszig.

Először a művészetek kezdeteire kerestük a választ, hol és hogyan alakulhattak ki az első alkotások. Majd az ókori egyiptomi életbe nyertünk bepillantást: az ott kialakuló „túlvilági" kultúrába, valamint a sajátos egyiptomi jegyekre is rálátást kapunk. Egyiptomot az antik görög világ követi két fejezetben. Először a minószi kultúrával foglalkoztunk, a második fejezetében az ún. hellén művészetet tárgyaltuk. Az antik Róma is két fejezetet kapott, a két fejezet időrendben, a császárok korát követve halad. A középkori stíluskorszakok terén először a romanikát tárgyaltuk, majd a honfoglalást és a magyar romanikát. Párhuzamba állítottuk vele a gótikát, mintegy összehasonlításul, tárgyalva a korszak magyarországi alkotásait is.

Így érünk el a reneszánszig, melynek nemcsak a művészeti, de szellemi, történelmi hátterét is megvizsgáltuk. A reneszánsz korszakát - hasonlóan az antik témájú fejezetekhez - szintén két fejezetre tagoltuk, leginkább annak mennyisége miatt. Így az anyagrész könnyebben átláthatóvá és könnyebben tanulhatóvá vált. A fejezetek időrendben haladnak, egymásra épülnek. Minden fejezet végén Összefoglalást, valamint Ellenőrző kérdéseket talált az adott korszakról. Az ellenőrző feladatokat érdemes az adott fejezet végén megoldani, hiszen ezek is a tanulást segítik.