A tananyag szerkezete

iDevice ikon
A tananyag nyolc részből áll:
  • What is IT?
  • IT Makes the World Go Round
  • Learn with the Internet
  • Enjoy Yourself with Your Computer
  • Work Online
  • Get Connected to the Others
  • Information is Number 1
  • Is Robotics Our Future?

A részek kapcsolódnak egymáshoz, amennyiben ugyanazok a szereplők jelennek meg, de a témák szabadon felcserélhetők, mivel a felhasznált szövegek körülbelül hasonló nehézségi szinten vannak. Minden rész azonos alrészekből építkezik: egy leírásból vagy párbeszédből, amelyben ugyanazok a szereplők vitatják meg a témát, ahogyan azt megélik saját életükben. Ez után következnek az interaktív feladatok, amelyek általában vagy a felhasznált szókincset gyakoroltatják, vagy a szövegértést ellenőrzik.

Következik 1-2 internetes eredeti szöveg, amely ugyanahhoz a témához kapcsolódik, majd az interaktív feladatok, melyek megint a szövegértést és a szókincstanulást segítik.

Az anyagnak nem célja a nyelvhelyesség és a szóbeli és írásbeli kommunikáció fejlesztése. Akinek inkább ezekre a készségekre van szüksége, jobban teszi, ha a jelen tananyag mellett keres az interneten ilyen jellegű kiegészítő feladatokat.

Önálló tanulás - ún. blended képzés - online tutor bevonása - konzultáció

A tananyag olyan sok önellenőrző feladatot tartalmaz, hogy egy bizonyos szintű általános angol nyelvi szint fölött egyedül is használható. Sajnos nehéz ezt a szintet pontosan körülírni, hiszen mindenkinél másképp fejlődik a szövegértés, illetve a szakszöveg felfogása.

Ahhoz, hogy meg tudjuk állapítani, vajon egyedül tudunk-e az anyagból tanulni, a legegyszerűbb módszer az, hogy megpróbáljuk feldolgozni azt a részt, amely témájában a legközelebb áll hozzánk. Ha az ellenőrző feladatok másodszorra sem sikerülnek legalább 50%-ra, valószínűleg a „hiba a tananyagban van", azaz valami egyszerűbb tananyagot kell keresnünk magunknak.

Könnyebb dolgunk van akkor, ha csoportos formában kezdjük el használni az anyagot, hiszen ilyenkor mindenképpen segítségünkre van az online tutor vagy esetleg a személyes konzultáció. Az un. blended képzés keretében az első órán részletes információt kapunk arról, hogy mit hogyan és mikor csináljunk, illetve, hogy milyen határidőket kell betartanunk és milyen feladatokat kell beadnunk. Ilyenkor esetleges kérdéseinkkel nemcsak a tutorhoz, de csoporttársainkhoz is fordulhatunk, hiszen sokszor nekik ugyanazok jelentenek problémát, mint nekünk. Vannak olyan lehetőségek is, hogy a tananyagot egyedül dolgozzuk fel, de van mellettünk egy mentor, akihez bármikor fordulhatunk online, és aki bármiben - akár kiegészítő tananyag ajánlásával - segítségünkre áll.