3.7. Összefoglalás

iDevice ikon

A táblázat általában sorokat és oszlopokat tartalmazó, téglalap alakú, szövegterület. Segítségével szövegeket oszlopos formában helyezhetünk el. A táblázatban szereplő szövegek, adatok egy egységet képeznek. A táblázat legkisebb egysége a cella.

A táblázatok kezelésére szolgáló parancsokat a Táblázat menüből érhetjük el. Táblázatokat háromféleképpen készíthetünk:

  • rajzolással;
  • a Táblázat/Beszúrás/Táblázat menü segítségével;
  • az eszköztár Táblázat Beszúrása gombjával.

Egy táblázat készítésekor meg kell határoznunk a táblázatban szereplő oszlopok és sorok számát. Ezek a számok a táblázat készítése során módosíthatók, így lehetnek eltérő cellaszámú sorok is.

A táblázat cellái között a Tab billentyűvel tudunk mozogni előre, és Shift+Tab billentyűkkel vissza. Ha a Tab billentyűt a táblázat utolsó cellájánál nyomjuk le, akkor egy új táblázatsort hoz létre a szövegszerkesztő.

A teljes táblázat kijelöléséhez használjuk a Táblázat/Kijelölés/Táblázat parancsot! Az Oszlopok beszúrása parancs hatására egy oszlop kerül be a kijelölt oszlop elé. Sort hasonlóan tudunk beszúrni. Jelöljük ki azt a sort, amelyik elé egy üres sort akarunk beszúrni! A helyi menüből válasszuk ki a Sor beszúrása parancsot! Egy üres sor jelenik meg.

Ha törölni szeretnénk oszlopokat és sorokat a táblázatból, jelöljük ki a törlendő elemeket. Majd jelenítsük meg a helyi menüt. Az Oszlopok beszúrása parancs alatt található az Oszlopok törlése parancsot adjuk ki!

Ha a táblázatunkban utólagosan törölni szeretnénk egy cellákat elválasztó vonalat (cellákat akarunk összevonni), nagyon egyszerűen megtehetjük a radír segítségével. A Táblázatok és szegélyek eszköztáron található egy Radír kétállapotú gomb, amelynek segítségével elvégezhetjük ezt a feladatot.