5.6. Összefoglalás

iDevice ikon

Egy munkafüzet három munkalapból áll, azonban a munkalapok számát bármikor csökkenthetjük, illetve bővíthetjük. A munkalapoknak nincs maximális száma, csak számítógépünk memóriamérete határozhatja meg, hogy mennyi munkalappal dolgozhatunk egyszerre.

A munkalap törléséhez vigyük az egérkurzorunkat a munkalap fülére, majd kattintsunk az egér jobb gombjával! Válasszuk a Helyi menü Törlés parancsát!

A beszúrásra kerülő munkalap mindig az aktuális munkalap elé kerül. Tehát annak a munkalapnak a fülére kell kattintanunk, amely elé az új munkalapot akarjuk helyezni! A beszúráshoz a Helyi menüből válaszuk a Beszúrás parancsot!

Munkalapmásoláshoz vagy áthelyezéséhez kattintsunk a munkalap nevére az egér jobb gombjával, majd a megjelenő helyi menüből válasszuk a Másolás vagy áthelyezés parancsot! Az Áthelyezés vagy másolás párbeszédablakban a következő lehetőségek közül választhatunk. A Melyik munkafüzetbe legördülő listában kiválaszthatjuk, hogy melyik munkafüzetbe kerüljön. Ezt az opciót akkor alkalmazhatjuk, ha a munkalapot egy másik munkafüzetbe szeretnénk átmásolni, vagy áthelyezni. A cél munkafüzetnek is nyitva kell lennie. A Melyik lap elé listában kattintsunk annak a munkalapnak a nevére, amelyik elé szeretnénk helyezni vagy másolni a munkalapunkat! Ha másolni akarjuk a munkalapot és nem áthelyezni, akkor kapcsoljuk be a Legyen másolat jelölőnégyzetet! Az OK gombra kattintva a másolás vagy áthelyezés végrehajtódik.

A munkalapok sorrendjét a Fogd és vidd módszerrel, sokkal gyorsabban és könnyebben módosíthatjuk, mint ha a helyi menüt hívnánk segítségül. Egérkurzorunkat vigyük a kijelölt munkalap fülére, nyomjuk le az egér balgombját, tartsuk nyomva és mozgassuk a kívánt helyre, majd engedjük el az egér nyomva tartott balgombját! Átmozgatás közben a lapfülek felett egy kis fekete háromszög mutatja, hogy az egérgomb felengedése után hová kerül a munkalap. A Munkalapok másolását a Fogd és vidd módszer alkalmazásával is elvégezhetjük. Másolásnál a bal egérgomb nyomva tartása mellett a CTRL billentyűt is nyomva kell tartanunk! Ebben az esetben a munkalapok nem áthelyeződnek, hanem másolat készül róluk.

Egy munkalap átnevezéséhez kattintsunk a munkalap nevére kétszer! A munkalap neve kijelölésre kerül. Gépeljük be az új nevet, majd nyomjuk meg az ENTER billentyűt! Egy munkafüzetben két azonos nevű munkalap nem lehet! A munkalap neve maximum 31 karakterből állhat. A munkalap átnevezéséhez választhatjuk a Formátum menü Lap/Átnevezés, illetve a Helyi menü Átnevezés parancsát.

Az Excelben lehetőségünk van egyszerre több munkalap kijelölésére. Így egyes műveleteket, mint például a beszúrást, nem egyesével kell elvégeznünk, hanem a kijelölt számú munkalap egyszerre kerül beszúrásra.

Ha a kijelölendő munkalapok egymás mellett vannak, akkor járjunk el hasonlóan az egyszerre több munkafüzetek megnyitása résznél tanultak szerint. A kijelöléshez alkalmazzuk a SHIFT, illetve a CTRL billentyűket! A kijelölt munkalapok között a képernyőn az aktív lap neve félkövéren jelenik meg. A Csoportos kijelölést a Helyi menü Csoport szétbontása paranccsal szüntethetjük meg.