3.1. Az Excel adattípusai

iDevice ikon

Az Excel lényegében kétfajta adattípust különböztet meg egymástól: szám- és szöveges adatot. Ha a cellában lévő adatot az Excel nem tudja számadatként értelmezni, akkor szöveges adatnak fogja tekinteni. Ha a cellában lévő adat csak számjegyekből (tizedesvesszőből, előjelből stb.) áll, akkor ez a számadat egyéb esetekben szöveges adat. A számadatnak van egy speciális formája: a dátum. Ezt az adatot az Excel számnak tekinti, és úgy is kezeli.

Akár harmadik csoportnak is tekinthetnénk a logikai értékeket. Mivel azonban csak két típusa van: IGAZ és HAMIS, és elég ritkán fordulnak elő, ezért nem említjük őket új csoportként.

Az adatoknak van egy speciális fajtája, amit hibaértékeknek nevezünk. A hibaértékek számításaink folyamán szöveges hibaüzenetként jelennek meg a cellában, kettős kereszttel kezdődően. Például nullával való osztás esetén a #ZÉRÓOSZTO hibaértéket kapjuk.

Általában a cellában lévő helyzetük alapján is következtethetünk az adatok típusára. A számadat a cella jobb széléhez, míg a szöveges adat a cella bal széléhez igazodik. A logikai és hibaértékek a cella közepén helyezkednek el.