6.2. Tábla létrehozása

iDevice ikon

SQL: CREATE TABLE <paraméterek...>

A parancs az SQL nézetben is alkalmazható.

Lekérdezés-oldalról közelítve a kérdést, a táblakészítő lekérdezés alkalmas arra, hogy egy lekérdezés eredményéből új táblát hozzunk létre, és azt tároljuk az adatbázisban. Erre további feldolgozás céljából lehet szükség. Nézzük a következő példát!

Feladat

Hozzunk létre egy új táblát, amely kilistázza azokat az eladott autókat, amelyeket nem a mai napon adtak el. A következő tulajdonságokat tartalmazza az új tábla: rendszám, típus, szín, irányár, egységár, a vevő neve, helység, valamint az eladás dátuma. Az új tábla neve legyen Eladott autók adatai. A lekérdezést mentsük Eladott autók adatai létrehozása néven.

Megoldás

A már ismert módon, választó lekérdezésként indítunk, felvesszük a megfelelő táblákat és mezőket, kiadjuk a feltételeket (az aktuális dátumnál „kisebb" dátumokra van szükségünk), majd áttérünk az eszköztáron a Lekérdezés típusa ikon segítségével a Táblakészítő lekérdezésre.

73. ábra
Váltás táblakészítő lekérdezésre

Ha ellenőriztük az eredményt (Adatlap nézet), akkor az eszköztáron lévő piros felkiáltójellel futtatjuk. Egy figyelmeztető üzenet nyílik meg, amely jelzi, hogy elfogadás után már nem vonható vissza az eredmény.

 

74. ábra
Lekérdezés futtatása, figyelmeztető üzenet

 

Az eredmény az adatbázis ablakon, a Táblaobjektumok között tekinthető meg. Ellenőrizzük, hogy létrejött-e az új tábla.

75. ábra
A létrejött tábla ellenőrzése

Ha kiderül, hogy mégsem erre a táblára van szükségünk, akkor a táblák közül a billentyűzeten lévő Delete gomb segítségével vagy a helyi menüből törölhető. A lekérdezés a módosítás után újra futtatható.