2.5.2 Csoportosítás

iDevice ikon

Csoportosíthatunk, ha a listára jobb gombbal kattintunk, és a helyi menüből kiválasztjuk a Csoportosítás menüpontot. Megadható a csoportosítás módja és akár több feltétel szerinti rendezés is.

97. ábra
Csoportosítás

Úgy is megadható még a csoportosítás, ha szürke területre kattintva (tárgy, feladó stb.) jobb klikkel a helyi menüből megadjuk a csoportosítási mezőt. Kiválasztva a mezőt, ráhúzva a csoportosításra, megjelenik az eredmény.

98. ábra
Csoportosítás helyi menüből

99. ábra
Csoportosítás helyi menüből 2.

Manuális rendezést is végrehajthatunk, ha külön mappákat hozunk létre a beérkezett vagy az elküldött elemekbe, és oda átmozgatjuk a levelet. A Fájl/Új mappa parancsra kattintva, vagy a Beérkezett üzenetek helyi menüjéből kiválasztva létrehozható csoportosító mappa.

100. ábra
Csoportosítás mappával

Először a mappa nevét adjuk meg, majd a mappa helyét, és az Ok-ra kattintva bekerül a mappa a megadott helyre. Ha később szeretnénk azt átnevezni, akkor a helyi menüből ezt is megtehetjük. Ha a mappát a beérkezett üzenetekben hoztuk létre, akkor ezentúl, ha kapunk egy levelet, amelyet az adott mappában szeretnénk megőrizni, akkor csak ki kell jelölni a levelet, és a Beérkezett levelekhez húzva legördül a mappalista, a levél pedig fogd és vidd módszerrel áthelyezhető.

101. ábra
Csoportosítás mappával 2.

102. ábra
Csoportosítás mappával 3.

A létrehozott mappával különböző mappaműveletek hajthatók végre: átnevezés, másolás, törlés és áthelyezés. Ezeket a helyi menüből, vagy Fájl/Mappa parancsnál lehet kiválasztani.

103. ábra
Mappaműveletek

Ha tudjuk, hogy adott személytől kapott leveleink melyik mappába helyezhetők, akkor az Eszközök menü/szabályvarázsló segítségével megadható a feltétel az Új szabály gombra kattintva. A szabályleírás részben megadható a személy e-mail címe és a mappa, ahová leveleit áthelyezni kívánjuk.

104. ábra
Szabályvarázsló