2.1.5 Válaszlevél

iDevice ikon

Lehetőség van a fogadott leveleknél az azonnali válaszadásra, vagy a beérkezett levelekből kiválasztva. Ha megnyitottuk a kapott levelet, két lehetőség közül lehet választani: válasz, válasz mindenkinek. (Van egy harmadik lehetőség, a levél továbbítása más címzett(ek)nek, erről a Levéltovábbítás alfejezetben olvashat. Hiszen ez nem válaszadás a levélre.)

51. ábra
Válaszadási lehetőségek

A Válasz gombra kattintva automatikusan válaszolhatunk a levél írójának, nem kell begépelni a címzettet és a tárgyat, mert az automatikusan kitöltődik.

52. ábra
Válaszlevél

A tárgy előtt megjelenik a Reply válasz szó rövidítése, a Re: - ez is jelzi a fogadónak, hogy egy válaszüzenetet kap. Amikor válaszolunk, akkor az eredeti üzenet is látható az ----Original Message----- rész alatt. Ha nem kívánjuk elküldeni az eredeti levelet, akkor azt ki lehet jelölni és törölni. Sokszor célszerű meghagyni az eredeti üzenetet, mivel előfordulhat, hogy a levél írója már nem emlékezne, mire válaszolunk. A megírt választ a Küldés gombbal továbbíthatjuk a címzettnek. A Levelek kezelése fejezetben további beállítási lehetőségeket ismerhet meg.

Új levél írásakor, válaszadáskor a beérkezett levélből könnyen átmásolhatunk és mozgathatunk levélelemeket, részeket. Meg kell nyitni a beérkezett levelet és az új vagy válaszlevelet. A másolandó elemet ki kell jelölni, majd másolni (helyi menü, szerkesztés menü vagy Ctrl+C segítségével) és áthúzni vagy beilleszteni az új levélbe. A két levél egymás mellé és külön lapra is megnyitható, és így könnyen elvégezhető a művelet. A levelekbe akármilyen dokumentumból (Word, Excel, html stb.) hasonló módon beilleszthető elem, illetve a Beszúrás menüben található kép, objektum, fájl, szövegdoboz szerkezeti elemekkel is bővíthető, színesíthető levelünk. Természetesen ezek a műveletek egy üzeneten belül is végrehajthatók.

53. ábra
Másolás, mozgatás két ablak között

54. ábra
Beszúrás menü elemei